Menu

 UBC

hjg

Automatická výměna spodních cívek  

 

Technologie:
Automatická výměna spodních cívek na vyšívacích strojích TAJIMA

Použití:
Slouží ke zvýšení produktivity stroje. Nedochází k velkým prostojům z důvodu výměny spodních cívek. Každá hlava má zásobník na tři cívky. Tento systém je vhodný pro vyšívací stroje s počtem hlav 12 a více.

Podporované stroje:
Určeno pro stroje modelové řady TAJIMA TFGN.

 

Specifikace

Automatická výměna spodních cívek

 

Nový systém automatické výměny spodních cívek UBC-II umožňuje stisknutím jediného tlačítku kompletní výměnu všech spodních cívek na vyšívacím stroji.

 

Automatizace

Výměna spodních cívek je při strojovém vyšívání nezbytný proces. UBC-II umožňuje nejen výměnu všech spodních cívek najednou nebo individuálně, ale hlavně nabízí možnost výměny spodních cívek v zásobníku za chodu stroje. Zásobníky s cívkovými pouzdry jsou umístěny v přední části stolu stroje. Obsluha tak nemusí pracně vyměňovat cívková pouzdra pod stolem stroje.

Produktivita

Testováním bylo prověřeno, že s pomocí UBC-II se celková efektivita u vyšívacího stroje u průměrného vzoru zvyšuje až o 11%.

Efektivita

Nový model automatické výměny spodní cívky pro vyšívací stroje TAJIMA je instalován nezávisle ke každému chapači s vlastním pohonem. Na řídící jednotce je tedy možné provést výměnu spodní cívky u libovolné hlavy nebo u všech hlav najednou dle potřeby obsluhy vyšívacího stroje.

 

Centrální řízení

Automatickou výměnu spodní cívky je možné řídit společně pro všechny chapače s pomocí Centrální řídící jednotky. U každého zásobníku každé hlavy je navíc instalován samostatný ovládací panel, který umožňuje manuálně řídit výměnu cívky u libovolného chapače vyšívacího stroje.

Nastavitelný zásobník

Systém nabízí dvě varianty zásobníku a to buď dvoupolohový (pro jednu spodní cívku) nebo čtyřpolohový (pro 3 spodní cívky). Dvoupolohový zásobník se otočí při každé výměně o 180 stupňů, čtyřpolohový o 90 stupňů.

Snadné ovládání

Informaci o nutnosti výměny spodní cívky obsluha stroje obdrží s pomocí zvukového znamení. Tato funkcionalita je dostupná pouze pro modifikace se čtyřpolohovým zásobníkem.

Odstřihový mechanizmus

Délka konečku nitě spodní cívky je zkracována na přesnou délku s pomocí instalovaného nože. Délka konečku nitě spodní cívky je velmi důležitá, aby nedocházelo k vyvlečení horní nitě z jehly po zahájení vyšívání na vyšívacím stroji.

LED indikace

Výskyt chyby indikuje světelná signalizace na ovládacím panelu UBC u hlavy (chapače), na které k problému došlo. Na ovládacím panelu vyšívacího stroje se zároveň zobrazí chybové hlášení.

Katalogový list UBC-II (ENG)

Vyhledávání

Vyšívací stroje TajimaTAJIMA je Japonský výrobce vyšívacích strojů. Orientuje se na vyšívací stroje, software, příslušenství a vývoj nových technologií s cílem....

Vyšívací softwérFirma PULSE Microsystems se zabývá vývojem software pro strojové vyšívání a související technologie jako je laser, flitrování, tamburování ...

Laserové stroje SeitSEIT elettronica je světovým leaderem v oblasti laserových zařízení pro řezání a gravírování textilních materiálů, speciálních mostových laserů...

Nahoru