Menu

 Vaše dotazy (FAQ)

hjg

Časté dotazy  

Při kontaktu se stávajícími nebo potencionálními zákazníky často narážíme na řadu dotazů, které se často opakují. Rádi bychom touto formou na tyto dotazy reagovali:

 

Jsou Vámi dodávané stroje certifikovány podle norem EU ?

Ano. Všechny stroje, které dodáváme na český a slovenký trh jsou certifikovány podle norem, které Evropská Unie u těchto zařízení vyžaduje. Jedná se o normy 73/23/EEC (Určité meze napětí), 83/336/EEC (Elektromagnetická kompatibilita), 98/37/EC (Stroje). Ke strojům je dodávána česká dokumentace v rozsahu cca 300 stran pro každou modelovou řadu stroje včetně bezpečnostních štítků v češtině a kopií certifikátů, které mohou být vyžadovány kontrolami z hygieny, české obchodní inspekce, atd.

 

Proč nejsou ke strojům uváděny ceny ?

Ceny jednotlivých strojů se kalkulují dle kurzu JPY a dle dalších parametrů jako je typ stroje, vybavení stroje, služby a software. Potřeby každého uživatele jsou odlišné. Většinou pro potencionální zákazníky připravujeme individuální prezentaci kde jsou objasněny i veškeré dotazy a případné požadavky na výrobní technologii. Dle těchto kritérií poté připravujeme individuální cenovou nabídku. Nabídnutou cenu zákazníky vždy garantujeme do doby uvedené v cenové nabídce. 

 

Nabízíte i alternativní způsoby financování ?

Kromě finančního leasingu skutečně existují i další alternativní způsoby financování. Tyto možnosti jsou však nabízeny pouze na základě osobního jednání.

 

Na Vašich stránkách nabízíte modulární systém a vícehlavové automaty. Je vhodnější zvolit modulární systém složený například ze čtyř hlav nebo čtyřhlavový automat ?

Vše závisí na typu výroby. Modulární systém je vhodný pro kusovou výrobu, jako jsou například malé série do 10-ti kusů, vzorky, jmenovky a podobně. Pro větší výrobu je tento systém naprosto nevhodný z důvodu časových prostojů a větší náročnosti na obsluhu. Příkladem je například výroba nášivek. V tomto případě je nutné u čtyř hlav vyměnit 4 bordurové rámy. U čtyřhlavového stroje jen jeden. U tohoto typu výroby tedy nedochází na čtyřhlavovém stroji k velkým časovým prostojům a velké spotřebě materiálu, protože vyšívaný materiál je napnutý v jednom velkém rámu.

Modulární stroj je i více náročnější na běžnou údržbu než stroj standardní. Jednotlivé mechanické části se musí udržovat (mazat a čistit). Standardní čtyřhlavový stroj je například vybaven 4-mi motory (hlavní hřídel, rám X a Y, změna barvy) + související mechanické části (převody, řemeny, ...). U modulárního systému pracuje každá hlava samostatně a počet například motorů a souvisejících částí je tedy čtyřnásobný (celkem 16 motorů a souvisejících částí). 

Na kusové zakázky a velmi malé série je tedy doporučeno použít modulární systém. Na standardní výrobu je ve většině případů nejvhodnější zvolit kombinaci, například jednohlavový + čtyřhlavový stroj.

 

Jaké je obsazení strojů TAJIMA na Českém a Slovenském trhu ?

Za obsazením značky TAJIMA na českém a Slovenském trhu stojí převážně řada spokojených uživatelů jejichž počet činí zhruba 85% vyšívacích kapacit. Vyrábí se zde na více než 409 strojích s celkovým počtem větším než 2.200 hlav.

 

Jak jsou stroje náročné na obsluhu ?

Vyšívací stroje TAJIMA jsou navrženy jako průmyslové automaty s jednoduchým a intuitivním ovládáním tak, aby stroj byl schopen obsluhovat člověk s minimálním vzděláním a nemusel mít žádné zkušenosti s obsluhou počítače. Proto jsou stroje vybaveny i vlastním ovládacím panelem. Za touto filozofií stojí především zkušenosti s ostatními světovými trhy kdy v mnohých případech má obsluha stroje minimální vzdělání. Proto je i ovládání lokalizováno do místní jazykové mutace s maximálním počtem intuitivních prvků, jako jsou ikony a interaktivní funkcionalita.

 

Jaké je náročnost na programování ?

Programování je pravým opakem obsluhy stroje. Programátor je prakticky nositelem know-how a zásadním způsobem ovlivňuje kvalitu a ekonomiku výroby. Základem kvalitní výšivky je dobře zpracovaný program a optimálně zvolená technologie výroby na stroji.

 

Pro jaký obor strojní výšivky jsou stroje TAJIMA vhodné ?

TAJIMA vyrábí kompletní modelovou řadu vyšívacích automatů určených pro výrobu běžných reklamních výšivek až po velmi složité výšivky módního charakteru s různými technologiemi výroby (laser, tamburování, kordování, atd.). Díky 60-ti leté tradici výrobce dodáváme všechny ve světě existující vyšívací technologie.

 

Poskytujete výhody uživatelům strojů TAJIMA ?

Ano. Uživatelům strojů TAJIMA nabízíme kompletní zázemí včetně servisu a technologické podpory jak software tak i technologii výroby. Dále poskytuje výrazně výhodnější podmínky při nákupech spotřebního materiálu a to jak cenové tak i platební. Některé produkty a spotřební materiály, jsou nabízeny pouze uživatelům strojů TAJIMA.

 

Jakým způsobem je zajišťován servis ?

Servisní zázemí nabízíme pouze uživatelům námi dodávaných strojů ze servisních středisek v Praze, Domažlicích a Púchově. Naše firma disponuje velkým skladovým zázemím náhradních dílů. Na servisní požadavky jsme schopni reagovat ve velmi krátkém čase.

 

Vyhledávání

Vyšívací stroje TajimaTAJIMA je Japonský výrobce vyšívacích strojů. Orientuje se na vyšívací stroje, software, příslušenství a vývoj nových technologií s cílem....

Vyšívací softwérFirma PULSE Microsystems se zabývá vývojem software pro strojové vyšívání a související technologie jako je laser, flitrování, tamburování ...

Laserové stroje SeitSEIT elettronica je světovým leaderem v oblasti laserových zařízení pro řezání a gravírování textilních materiálů, speciálních mostových laserů...

Nahoru